Cięcie laserem

Posiadamy wycinarkę laserową – YAWEI HLF 2060 – 8000W Maxphotonics

 • stół roboczy: 2000×6000
 • moc 8000W
 • maksymalna grubość cięcia:
  – Stal konstrukcyjna – 30mm
  – Stal szlachetna – 25 mm
  – Aluminium – 20 mm

Cięcie laserowe to zaawansowana technika umożliwiająca precyzyjne przecinanie różnorodnych materiałów, zarówno metalowych, jak i niemetalowych. Bazuje ona na skoncentrowanym promieniu lasera, który, skierowany na obrabiany materiał, powoduje jego roztapianie bądź odparowywanie. Siła tego promienia koncentruje się w bardzo małym obszarze, często o średnicy nie większej niż pół milimetra. Jeśli w tym punkcie gromadzi się wystarczająco dużo energii termicznej, która nie może zostać rozpraszana, promień lasera przenika przez całą grubość materiału, inicjując proces cięcia. W przeciwieństwie do innych metod obróbki, gdzie narzędzia mechaniczne oddziałują na materiał z dużą siłą, promień lasera działa bezkontaktowo. Ma to zaletę w postaci braku zużycia narzędzia i eliminacji ryzyka deformacji czy uszkodzeń obrabianego przedmiotu.

Za pomocą lasera można dokładnie i bezpiecznie ciąć wiele materiałów powszechnie stosowanych w przemyśle, od metali takich jak stal, aluminium czy metale szlachetne, po niemetale, w tym tworzywa sztuczne, szkło, drewno czy ceramikę. Laser z uwagi na swoje walory stał się narzędziem pierwszego wyboru w obróbce wielu metali i materiałów niemetalowych.

cięcie laserem

Palenie plazmowe i gazowe

Posiadamy 3 wypalarki CNC VX standard

 • maksymalna grubość cięcia do 150 mm
 • stół roboczy: 2000×6000 i 2000×4000

Technika cięcia plazmowego polega na topieniu metalu i usuwaniu go ze szczeliny cięcia za pomocą skoncentrowanego łuku plazmowego o wysokiej energii kinetycznej. Działa to na zasadzie utrzymania jarzącego się łuku między ciętym materiałem a elektrodą nietopliwą. Jarzący się łuk elektryczny w połączeniu ze strumieniem sprężonego powietrza prowadzi do jonizacji i skupienia dużej ilości mocy. W efekcie, materiał metalowy topi się i jest wypychany ze szczeliny cięcia.

Cięcie laserem CNC Grudziądz

W świecie obróbki metali, laser CNC wyróżnia się jako jedno z najbardziej zaawansowanych technologicznie narzędzi. Idealnie nadaje się do tworzenia unikatowych kształtów, jak również do efektywnej produkcji masowej. Dzięki jego zdolności do szybkiej i precyzyjnej pracy, stanowi nieocenione wsparcie w zakładach produkcyjnych. Ciekaw, jak działa i w jakich aplikacjach się sprawdza? Przygotowaliśmy dla Ciebie krótki przewodnik.

Laser CNC działa z niezrównaną precyzją, skupiając energię wiązki laserowej na topieniu lub topieniu i odparowywaniu powierzchniowej warstwy metalu. Proces ten jest wspierany przez czysty gaz techniczny, który reagując z metalem, dostarcza dodatkowej energii, co znacząco przyspiesza proces cięcia. Wybór odpowiedniego gazu jest kluczowy, aby skutecznie ciąć różnorodne materiały, takie jak stal, aluminium i jego stopy czy miedź i jej stopy.

Dla firm z Grudziądza i okolic oferujemy usługi cięcia laserowego na najwyższym poziomie.

Zadzwoń i zapytaj o ofertę już dziś +48 517 576 883